Kokapstrāde

Ar kokapstrādi uzņēmums nodarbojas no 1996. gada un ir uzkrāta zināma pieredze šajā jomā.

SIA "Selko" galvenais gala produkts ir dažādas bērza mēbeļu sagataves un arī dažāda veida ēvelētas profila līstes, kas tiek eksportētas Eiropas mēbeļu ražotājiem. Pašreiz pārstrādājam ap 300m³ bērza zāģbaļķu mēnesī, kas tiek iegūti apsaimniekojot savus īpašumus un veicot mežizstrādi iegādātajās cirsmās.

Bērza koksnes šķirošana dažādās kvalitātes pakāpēs nodrošina to pareizu izmantošanu un preces kvalitāti. Ir iespēja iegādāties masīvkoka bērza dēļus, kas dabas doto īpašību dēļ ir ekoloģisks un izturīgs materiāls.

AA short - no 350 EUR                 

AA - no 450 EUR

AA long - no 600 EUR                    

BB short - no 300 EUR

BB - no 420 EUR

FRAME - no 180 EUR

Bērza dēļi tiek ražoti no labas kvalitātes zāģbaļķiem (finierklučiem), no kuriem ražošanas procesā tiek atsevišķi izzāģēta serdes daļa. Materiāls vispirms tiek sazāģēts neapzāģētos dēļos, žāvēts un tad tālāk - apzāģētos dēļos (fiksēti platumi bez mizas). Serdes materiāls realizēts kā Frame Grade.

Bērza sagataves tiek ražotas līmēto plātņu izgatavošanai, kā arī mēbeļu ražošanai.

        

Sagataves tiek šķirotas pa kvalitātēm:

AA - 4 puses bez zariem un redzamiem defektiem. Nepieļauj kodola iekrāsojumu.

AB - 2 puses bez zariem un redzamiem defektiem, 2 citas puses pieļauj dzīvos zarus līdz 20 mm diametrā, kā arī melnos punkta zarus līdz 5 mm diametrā. B pusē pieļauj nelielu kodola krāsojumu.

BB - 4 puses bez zariem un redzamiem defektiem. Pieļauj neierobežotu kodola iekrāsojumu, kā arī nelielus zariņus līdz 5mm diametrā.

FRAME - 4 pusēs pieļaujami ārā nekrītoši zari, kā arī kodola iekrāsojums un serde, kas nav satrupējusi un būtiski neietekmē materiāla izturību. Tas ir pamata materiāls mīksto mēbēļu karkasa izgatavošanai. Frame Grade bērzs var būt arī kalibrēts (ēvelēts) - S2S vai S4S.

         

Standarta izmēri zāģētām sagatavēm:

24 (pieejami visi biezumi) * 45/75 (100/125/150 mm vai jebkurš platums).

Iepērkam bērza finierklučus:

Ø no 24 cm, pirmo un otro nogriezni, garums 2,75/3,10 m

cena 70 - 90 EUR/m3 (atkarībā no kvalitātes)

 

 

 

info@selko.lv